۰۶ مهر ۱۳۹۶
مهر ۶, ۱۳۹۶

جراحی بینی

0 دیدگاه

جراحی بینی:

امروزه در کشور ما جراحی بینی از رایج ترین عمل های جراحی می باشد. بیشتر افراد تنها به ظاهر و زیبایی بینی توجه دارند و نسبت به مسائل دیگر توجهی ندارند. ضمناً تنها پزشک و شیوه ی عمل جراحی ضامن نتیجه ی مطلوب جراحی بینی نمی باشد و باید به نکات دیگر نیز توجه شود.

بینی از مهم ترین اعضای صورت می باشد و عملکردی حیاتی برای انسان دارد و ایجاد اختلالی در آن مو جب بروز مشکلات می شود. با این وجود به دلیل اینکه این عضو در وسط صورت قرار گرفته و نقش به سزایی در زیبایی ظاهری صورت دارد و ظاهر بد آن تاثیر بدی روی فرد مشاهده کننده می گذارد. به همین دلیل در صورت وجود اختلالات در بینی در صورت امکان افراد در کنار انجام عمل زیبایی این اختلالات را نیز رفع می کنند و نکته ی خیلی مهم رفع مشکلات تنفسی می باشد.

برای انجام جراحی بینی ، آمادگی قبل از جراحی بینی نیز بسیار مهم است :

حداقل دو هفته قبل از عمل از استفاده ی آسپرین و پروفن که خونریزی را تشدید می کنند جلوگیری شود.
اگر فرد مبتلا به سرماخوردگی ویروسی شود باید جراحی بینی چند هفته عقب بیفتد.
مقصود از عمل زیبایی بهتر شدن وضعیت ظاهری می باشد نه رسیدن به زیبایی مطلق
امتناع از سیگار کشیدن دو هفته قبل و بعد از عمل
امتناع از خوردن چیزی از ۸ ساعت قبل عمل
مشورت با پزشک جراح بینی در صورت استفاده از دارو های گیاهی
تفاوت جراحی باز و بسته رینوپلاستی :

تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز در برشی است که بر روی کلوملا ایجاد می گردد . در جراحی بینی به روش باز ، بینی طوری است که بین دو سوراخ بسیار برش کوچکی زده می شود و پوست به راحتی بلند می شود ، ولی در جراحی بینی به روش بسته از داخل بینی برش ایجاد می شود . به طور کلی در هر دو روش باز و بسته پوست از استخوان جدا خواهد شد و برای دسترسی داشتن به بینی این کار لازم است.

ضمنا هر دو روش دارای معایب و مزایایی می باشند.

مزیت های روش بسته جراحی بینی:

در ناحیه ی کلوملا برش پوستی ایجاد نمی گردد.
کوتاه بودن زمان عمل جراحی بینی
تورم کمتر بعد از عمل
مزیت روش باز:

جراح بینی دارای دید بهتری می باشد.
قادر بودن جراحی بینی های مشکل
گرافت گذاری در جراحی بینی در این روش آسان تر انجام می شود .
نتیجه ی عمل جراحی بینی:

جراحی بینیقبل از انجام عمل جراحی بینی نمی توان مطمئنا درباره ی نتیجه ای به دست خواهد آمد نظر داد ، زیرا در این امر موارد زیادی از جمله جنس پوست بینی دخالت دارند. علاوه بر آن میزان تبحر و توانایی پزشک جراح نیز تاثیر فراوان دارد.

از مزیت جراحی بینی علاوه بر زیبایی بینی و رفع مشکلات آن می تواند اعتماد به نفس بالایی به فرد دهد و با انگیزه و شوق بالاتری نسبت به گذشته در جامعه حضور و فعالیت نماید . یک جراح بینی متبحر میتواند علاوه بر حفظ زیبایی بینی نسبت به استاندارد ها و شاخصه های جراحی و رفع مشکلات تنفسی و ساختاری بینی ، یک بینی زیبا و خوش فرم به تناسب سایر اجزا صورت جراحی و به فرد جذابیت چهره اهدا کند.

بررسی تجربه بالا و تخصص جراح بینی به همراه مشاهده نمونه عمل های انجام شده و بررسی نداشتن مشکلات تنفسی بیماران پزشک بعد از جراحی میتواند به شما جهت انتخاب بهترین جراح بینی کمک کند زیرا که بینی عضو کوچک و مهم بدن است که نقش اساسی در تنفس شخص دارد البته این نکته را در نظر بگیرید که گرفتگی بینی تا چند مدت بعد از جراحی امری طبیعی است زیرا که بینی ناشی از برش های جراحی تورم دارد.