۲۸ مهر ۱۳۹۷
مهر ۲۸, ۱۳۹۷

متخصص تغذیه

0 دیدگاه

متخصص تغذیه

تغذیه یکی از مهم ترین عوامل در داشتن جسم و روان سالم می باشد، بسیاری از افراد علم و دانش لازم در خصوص تغذیه سالم را ندارند به همین علت به آن ها توصیه می شود که به بهترین متخصص تغذیه مراجعه کنند تا بتوانند با رعایت نکات مربوط به تغذیه سلامت جسمی و روانی خود را حفظ کنند.

 

حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که چگونه می توان یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی خوب را انتخاب کرد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

انتخاب بهترین متخصص تغذیه :

 

برای انتخاب یک متخصص مشاور تغذیه می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جوکنید یا در گوگل جستجو نمایید.

پس از تهیه لیستی از بهترین متخصصین تغذیه درباره آن ها تحقیق کرده و سوابق کاری آن ها را بسنجید.

پس از آن برای مشاوره نزد مشاور تغذیه مورد نظر بروید و مشکلات خود را به او بگویید تا بتواند به درستی شما را راهنمایی کند.

برای اطمینان از انتخاب پزشک مورد نظر میزان رضایت بیماران او را بررسی کنید.

 

ویژگی های یک متخصص تغذیه خوب :

 

یک مشاور تغذیه باید صبور و با حوصله باشد و تمام مشکلات بیمار را با دقت گوش کند.

رفتار مناسبی با بیمارانی که مراجعه می کنند، داشته باشد.

با توجه به شرایط بیمار بهترین رژیم درمانی را به او پیشنهاد دهد.

صرفا به فکر منافع خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

 

دلایل مراجعه به متخصص تغذیه به شرح ذیل می باشد:

 

در صورتی که فکر می کنید آلرژی دارید که در این صورت پیش از حذف آن ماده غذایی بهتر است ابتدا به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و با او مشورت کنید، چرا که او می تواند با توجه به علائمی که دارید تشخیص دهد نشانه آلرژی است یا مربوط به مشکل دیگری می باشد.

در صورتی که اجابت مزاج نامنظمی داشتید نیز باید به متخصص تغذیه مراجعه نماید چرا که هر فرد سالمی باید در روز یک الی دو بار اجابت مزاج داشته باشد.

در مواقعی که با مصرف لبنیات دچار باد معده ، نفخ و اسهال می شوید نیز باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید چرا که این علائم جزء رایج ترین مشکلات گوارش محسوب می شود.

در صورتی که می خواهید لاغری شوید و تمام روش ها را امتحان کرده و به نتیجه نرسیده اید می توانید با مراجعه به بهترین متخصص تغذیه رژیم مناسبی را برای شما تنظیم می کند و با رعایت آن وزن خود را به راحتی می توانید کاهش دهید.

در مواقعی که دچار سوزش سر معده یا ریفلاکس معده می شوید نیز با مراجعه به یک مشاور تغذیه می توانید از بروز این عارضه جلوگیری کنید و آن را درمان نمایید.

اشتهای کم یا زیاد از دیگر دلایل مراجعه به متخصص تغذیه می باشد چرا که این عارضه حاکی از یک مشکل جدی در شما می باشد.

 

دکتر مهدی شادنوش

متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی